Recyklací stavebních sutí, betonů a zeminy se získává hodnotná surovina, která může být beze zbytku využita nejen ve stavebnictví, ale i v jiných odvětvích.
Zpracováváme přes 90 000 tun stavebních sutí, betonů, asfaltů, zeminy a materiálů z demolic ročně a dalších 100 000 tun u svých obchodních partnerů po celé České republice.
Naším cílem je, aby docházelo ke striktnímu dodržování zákona č.185/2001 Sb., aby se co nejvíce zvyšoval podíl recyklace a chránilo se tak naše životní prostředí.
Stavebním a demoličním odpadem je dle zákona č. 541/2020 Sb., o odpadech, odpad vznikající při stavebních a demoličních činnostech. Přes polovinu z celkové produkce všech odpadů v ČR tvoří stavební a demoliční odpady. Ty však jsou v současnosti téměř kompletně využity. Stavební a demoliční odpady představují významný zdroj druhotných surovin.
Původci odpadu jsou povinni při odstraňování stavby, provádění stavby nebo údržbě stavby dodržet postup pro nakládání s vybouranými stavebními materiály určenými pro opětovné použití, vedlejšími produkty a stavebními a demoličními odpady tak, aby byla zajištěna nejvyšší možná míra jejich opětovného použití a recyklace. V Plánu odpadového hospodářství ČR pro období 2015 – 2024 je stanoven cíl pro stavební a demoliční odpady: Zvýšit do roku 2020 nejméně na 70 % hmotnosti míru přípravy k opětovnému použití a míru recyklace stavebních a demoličních odpadů a jiných druhů jejich materiálového využití, včetně zásypů, při nichž jsou materiály nahrazeny v souladu s platnou legislativou stavebním a demoličním odpadem kategorie ostatní s výjimkou v přírodě se vyskytujících materiálů uvedených v Katalogu odpadů pod katalogovým číslem 17 05 04 (zemina a kamení).
Cíl vychází ze směrnice Evropského parlamentu a Rady 2008/98/ES o odpadech.
Ačkoli se to na první pohled nemusí zdát, recyklace stavebních a demoličních odpadů (SDO) je vcelku složitý technologický proces. Vyžaduje kvalitní zpracovatelské technologie a je s ním spojena náročná legislativa a logistika.
Předně je třeba zajistit dokonalou separaci. Tím se myslí oddělení jednotlivých materiálových složek. Nejprve skla, plastů, kovových konstrukcí, dřeva a dalších. Ty je možné zpracovávat podle druhu. Následně pak beton, cihly, asfalt a další. Dále je třeba dbát na to, aby ve zpracovávaných odpadech nebyly příměsi nebezpečných látek. A ty odpadní složky, které jsou označeny jako nebezpečné odpady, je nutno likvidovat separátně a v souladu s předpisy.
CENÍK
Ceník je platný od 1.4. do 31.12.2023
Možné slevy dle množství odběru.
UKLÁDKA STAVEBNÍCH ODPADŮ
- Ceny jsou uvedeny bez DPH 21%.
- Cena jsou uvedeny za 1 tunu.
- V případě různých druhů odpadů v jedné dodávce bude účtována cena dražšího odpadu.
Odpad bude zaevidován dle obsluhy váhy, na základě toho bude řidiči vydán vážní lístek.
Řidič je povinen zkontrolovat si vážní lístek ihned po převzetí.
Upozorňujeme zákazníky, že dle vyhlášky č. 294/2005 Sb. (včetně novely č. 387/2016 Sb.) je povinnost dodávat atesty Tab č. 10.1 a 10.2 a základní popis odpadu (ZPO).
PRODEJ MATERIÁLU
- Ceny jsou uvedeny bez DPH 21%.
- Cena jsou uvedeny za 1 tunu.
Celková cena dle obsluhy váhy, na základě toho bude řidiči vydán vážní lístek.
Řidič je povinen zkontrolovat si vážní lístek ihned po převzetí.